Predici Penticostale
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Prezența lui Dumnezeu poate să-ți vorbească!

In jos

Prezența lui Dumnezeu poate să-ți vorbească!  Empty Prezența lui Dumnezeu poate să-ți vorbească!

Mesaj Scris de Admin Lun Iul 05, 2021 11:48 am

Cred ca valurile de îndurare ale lui Dumnezeu s-a văzut in dreptul tuturor astazi.
Credeti ca Dumnezeu poate fi simțit și astăzi?
Vă mai aduceți aminte ce a-ți simțit atunci când v-ați pocăit?

Eu am crezut ca pandemia aceasta o să ne facă mai pocăiți, eu am senzația că, din potriva.. ne-a făcut mai ne pocăiți.

Eu am crezut ca la prima noastră întâlnire după pandemie o să fim mai pocăiți, dar din potriva. Mai plictisiți, mai adormiți și mai obosiți ca niciodată..

Uitați-vă la voi in seara asta nu va mai uitați la ceilalți, uită-te sa vezi cat îți este de greu sa mai spui un Amin, uită-te sa vezi la cât de greu îți mai este sa te rogi 3-4 minute, uită-te la starea pe care o ai.

Moise a stat in prezența lui Dumnezeu 40 de zile și nu s-a saturat. Noi suntem botezați in apă si avem senzația ca ar trebui să fim declarați sfinți. Daca suntem botezați cu Duhul sfant suntem mari sfinți. Așteptăm să ne pună careva aură in jurul capului. Dar vreau sa va spun ceva in seara asta, Moise nu se satura de Domnul și zice "Doamne vreau mai mult".

V-ați saturat de Dumnezeu?
Ma uit la bisericile de astăzi, sunt tot mai satule de prezența lui Dumnezeu, oamenii sunt tot mai plictisiți, tot mai obosiți, parca este tot mai greu sa ne rugam, avem senzația că daca am fost botezați in apă e suficient.

Aș vrea ca in seara asta acolo unde ești sa-i spui lui Dumnezeu, Doamne vreau mai mult.

40 de zile Moise a stat pe muntele Sinai și prezența lui Dumnezeu a coborât acolo, și totuși Moise nu se satură și spune aici in exodul 33 "Doamne vreau mai mult din prezența ta"
Vrei să-i spui lui Dumnezeu asta in această seară? "Doamne vreau să te simt cum nu te-am simțit niciodată"

Cum arată oamenii preocupați de lucrarea lui Dumnezeu?

Spunea cineva că, românul oriunde ar fi ține la țara lu, la familia lui. Însă vreau să va spun in seara aceasta ca nu-i suficient să ți numai la țara noastră, trebuie să ținem și la biserica noastră.
- Să fim preocupați de ceea ce se întâmplă aici in adunare. Se cântă și se predică frumos. Însă vreau să va spun că una e să cânți despre răpire și alta e sa ai parte de răpire.

Vreau să vă spun ceva foarte important, mulți se roagă dar puțini sunt oamenii pe care Dumnezeu ii ascultă. Nu ai vrea să fi omul pe care Dumnezeu să te asculte?

Dumnezeu v-a aduce momente in viața ta, cand banii tăi indiferent de câți ai avea, nu te vor ajuta, dar te va ajuta Dumnezeu.


Vreau sa vă gândiți așa atunci cand treceți printr-o perioadă foarte grea cum a-ți reacționa dacă cineva se roagă pentru dvs 3 minute? Nu tocmai bine..





Admin
Admin

Mesaje : 43
Data de înscriere : 14/06/2017

https://predici.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum