Predici Penticostale
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Judecata lui Dumnezeu

In jos

Judecata lui Dumnezeu  Empty Judecata lui Dumnezeu

Mesaj Scris de Admin Lun Iul 05, 2021 11:42 am

Ioan 5:22 Căci Tatăl nu judecă pe nimeni, ci toată judecata I-a dat-o Fiului, 23 pentru ca toţi să-L onoreze pe Fiul aşa cum Îl onorează pe Tatăl. Cel ce nu-L onorează pe Fiul nu-L onorează nici pe Tatăl, Care L-a trimis.

Conform cuvântului lui Dumnezeu el judecă cu dreptate și nepartinire.
Astăzi se uita lumea la tine și te judecă și după etnia din care faci parte, te judeca si după tenul tău..

A venit odată la un păstor un om și a spus, pastore vreau să mă fac membru la dumneavoastră in biserică dar fără să ma botez in apă, sunt și la ortodocși membru, si la catolici membru, și la baptiști membru, dar si la Penticostali vreau să fiu membru, atunci pastorul curios întrebă, de ce? Păi nu se știe la final cine are dreptate..

Cel care a fost judecat de Iord într-o zi il va judeca pe Irod, cel care a fost judecat de Caiafa într-o zi il va judeca pe caifa, cel care a fost judecat de pilat într-o zi il va judeca pe pilat..

În fața lui, spune Biblia in Filipeni capitolul 2 ca vine o vreme când orice genunchi se va pleca inaintea lui.
Si acum imaginați-vă câți oameni au trăit vreodată pe pământul ăsta și câți sunt in momentul acesta, miliarde de oameni, dintr-o dată stând in picioare, imaginați-vă un ocean de oameni, tu uiți in stanga vezi, te uiți in dreapta vezi oameni, si dintr-o dată coborând un scaun de domnie mare si alb, și pe scaunul acesta plin de lumină Dumnezeiasca, domnul domnilor, împăratul împăraților, regele regilor orice genunchi se va pleca in fața lui. Ce imagine terifiantă..


Nimeni nu știe ce va aduce ziua de mâine, cu excepția lui Dumnezeu care ține în mână Universul. Orice bancă sau tip de asigurare de pe lumea asta nu garantează ziua de mâine. Nici nu au cum, pentru că singurul care hotărăște dacă va mai fi un mâine este Dumnezeu.

În lumina ultimului an de zile, am învățat mai bine ca niciodată cât de ușor se pot schimba visele, planurile și viața. Când Dumnezeu e pus la loc de cinste în viața cuiva, omul acela se bucură de ceva ce puțini au în lumea asta, și anume pacea. Am văzut oameni aproape de sfârșitul vieții, așteptând liniștiți și cu bucurie plecarea, dar văd și oameni sănătoși, împietriți, plini de fiere, îngrijorați și răi din cale afară.

Oricât de înfricoșător sau îngrijorător ar putea părea viitorul, este o speranță nepieritoare pentru toți cei ce cred în Dumnezeu: “Vă las pacea, vă dau pacea mea. Nu v-o dau cum o dă lumea. Să nu vi se tulbure inima, nici să nu se înspăimânte.” – Isus Hristos.

Admin
Admin

Mesaje : 43
Data de înscriere : 14/06/2017

https://predici.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum