Predici Penticostale
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce îți cere Dumnezeu astăzi?

In jos

Ce îți cere Dumnezeu astăzi?  Empty Ce îți cere Dumnezeu astăzi?

Mesaj Scris de Admin Lun Iul 05, 2021 11:44 am

In seara aceasta in fiecare cuvânt, ma rog să-l găsiți pe Isus.

Când Domnul Isus a ieșit din apa iordanului, spune biblia, ca s-a deschis cerul. Duhul Sfânt a coborât peste el in chip vizibil, sub forma unui porumbel, și din cer s-a auzit o voce, care era vocea tatălui, care a zis " acesta este fiul meu preaiubit in care-mi găsesc toată plăcerea.

A-și vrea in seara aceasta, aici să se întâmple același lucru. Să deschidă Dumnezeu cerul și Duhul Sfânt să coboare, să coboare in mod vizibil, să știm că a fost prezent Duhul Sfant.
Și vocea tatălui să spună în dreptul familiilor noastre "aceștia sunt fii mei preaiubiți in care-mi găsesc toată plăcerea mea"

S-ar putea ca famiilia ta să pară perfectă, dar acolo să fie un dar care anulează toate binecuvântările, o durere, un necaz, o boală, o suferință, un păcat pe care-l face cineva din familia ta, o neascultare de Dumnezeu care îți anulează toată bucuria. Și-ai fi putut să fi atât de fericit dar acest dar, schimbă parcă fericirea ta.

-E aici cel care poate aduce vindecare
-E aici cel care poate aduce pace
-E aici cel care poate vindeca de cancer
-E aici cel care poate transforma orice viața

El nu-ți cere un lucru greu, dar înainte ca el sa se atingă trebuie să te scufunzi in Iordan, trebuie să asculți de el, trebuie să intri in ascultare de el.
Nu ți-a cerut un lucru greu, ți-a cerut ceva simplu.


Admin
Admin

Mesaje : 43
Data de înscriere : 14/06/2017

https://predici.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum