Predici Penticostale
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Care este sursa răului din viața ta?

In jos

Care este sursa răului din viața ta?  Empty Care este sursa răului din viața ta?

Mesaj Scris de Admin Lun Iul 05, 2021 11:49 am

Singurul lucru pe care trebuie să il facem împreună e să vedem care este sursa răului din viața noastră? Nu doar răul, ci care este sursa lui? Cum am ajuns aici? Dacă prietenii sunt sursa răului, Dacă mediul în care te învârți in fiecare zi este sursa răului, Dacă internetul e sursa răului.

Și că tot veni vorba despre internet, verificați telefoanele copiilor voștri, imoralitatea le invadează mintea si inima de la vârste mici. Nu știu câți dintre dvs părinților, verificați telefonul copiilor voștri, dar eu va spun că 95% dintre copiii dvs, pe care vreți să-i creșteți lângă Dumnezeu folosesc o aplicație pe telefon numită Tiktok, știți ce este tiktok? sursa răului din viața celor mai mulți tineri și copii astazi, Nu știu câți dintre voi părinților știți ce fac copiii voștri pe telefonul pe care il puneți in mână încă de mici. Dar eu vreau să vă atenționez și să vă spun, copiii voștri sunt responsabilitatea voastră.Daca nu-i crești pentru Dumnezeu, Dumnezeu v-a cere socoteală tuturor părinților in cazul acesta.

Știți ce spune Biblia? Îndepărtează-te nu doar de rău, De ce nu doar de rău?
Pentru că timpul agravează problemele nu le rezolva.
Noi romanii avem vorba asta pe care am auzit-o de-atâtea ori "lasa ca timpul le rezolva pe toate", ba din potriva..
A-ș zice că atunci când e vorba de păcat in viața unui om lucrurile in timp se agravează
Va dau doar un exemplu, Cazul lui Solomon, care in tinerețe se lasă dominat de diavolul cu multe păcate, iar la bătrânețe ajunge să se depărteze de Dumnezeu, de ce?
Pentru că de obicei cine începe prost in viața o termina și mai prost.

Nouă ne place să spunem că sfârșitul contează, da sfârșitul contează, dar pentru ca să ai un sfârșit glorios, pentru ca să poți să păstrezi cununa pe care ai primit-o prin credința in Isus Hristos, contează cum începi.
Dacă nu întoarcem astăzi, mâine-i și mai greu să ne întoarcem.
Dacă nu ne întoarcem acum, mai târziu s-ar putea să ne oprească Dumnezeu.

E ca și cum cineva s-ar afla într-o mașină care a pierdut controlul undeva pe un munte, in jos in spre o prăpastie, si s-ar uita in stanga și in dreapta și-ar spune ce frumoși copaci. O sa ma opresc mai târziu mai e până ajung jos.

Vreau să fiți foarte atenți, cu cât trece timpul, cu cat permiți ca slăbiciunea asta spirituală să pună stăpânire pe viața ta, cu atât va fi si mai greu să te întorci la Dumnezeu.
Daca in dimineața aceasta Duhu Sfânt îți vorbește și conștientizezi ca nu esti asa cum ar trebui sa fi si te uiți la viața ta si spui
Da, nu sunt Doamne așa cum ar trebui să fiu, nu mai sunt cum eram altădată.

Admin
Admin

Mesaje : 43
Data de înscriere : 14/06/2017

https://predici.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum