Predici Penticostale
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

O viață duplicitara

In jos

O viață duplicitara Empty O viață duplicitara

Mesaj Scris de Admin Lun Iul 05, 2021 11:30 am

Ne dorim ca Dumnezeu să ne vorbească in seara asta , însă vreau să va spun ca și Dumnezeu dorește ca noi să vorbim cu el.
Ma rog să fie astăzi seara in care nu doar să asculți o predica ci și să împlinești o predică.
Ma uit la noi și vreau să vă spun că sunteți generația care aveți de-a lungul istoriei celor 6 mii de ani cel mai mare har.
Nimeni din istoria omenirii nu a auzit predici cum a-ți auzit voi
Nimeni din istoria omenirii nu a auzit cântări pe care le-a-ți auzit voi.
Nimeni din istoria omenirii nu a avut Biblia pe laptop, pe internet, pe telefon, pe ecran..

Avem un har pe care Dumnezeu ni l-a dat într-un mod extraordinar.
Pe motivul acestui har judecata noastră va fii cea mai aspră dintre toate generațiile care au trăit în decursul celor 6 mii de ani.

Va doresc astăzi nu doar să auziți un cuvânt ci să ascultați de cuvântul Domnului.

Un proroc îi spunea unui frate, Domnul mi-a spus frate drag că trebuie să te mai apropii de el. Și fratele a zis către proroc.. Probabil că nu știi că eu ascult 4 predici în fiecare zi, și prorocul a zis, probabil că le asculți dar nu știu dacă le și împlinești.

Și eu ascult reclame, ca este o mobilă, este un laptop, este un iphone nu știu pe unde..dar faptul că ascult o reclamă nu însemnă că am mobila aia. Eu trebuie să iau bani să ma duc să cumpăr mobila aia.

Poate trăiești o viață duplicitara astăzi te ascunzi in spatele unui batic, a unei rochii, poate te ascunzi in spatele unei mașini frumoase.
Te ascunzi in spatele unei biblii, care o mai duci la biserica din când în când, care dacă ești la modă n-o mai duci la biserica .

Și a devenit parcă ascunzișul un sport.
Îmi doresc in dimineața asta, ca Dumnezeu să intervină.


Admin
Admin

Mesaje : 43
Data de înscriere : 14/06/2017

https://predici.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum