Predici Penticostale
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce motiv ai pentru care să il iubești pe Dumnezeu?

In jos

Ce motiv ai pentru care să il iubești pe Dumnezeu?  Empty Ce motiv ai pentru care să il iubești pe Dumnezeu?

Mesaj Scris de Admin Lun Iul 05, 2021 11:25 am

Sunt 4 motive pentru care suntem chemați să-l iubim pe Dumnezeu.
1. Dumnezeu vede
2. Dumnezeu aude
3. Dumnezeu cunoaște
4. Dumnezeu coboară.

Ma vei întreba, de ce să-l iubesc pe Dumnezeu?

Dumnezeu vede, Dumnezeu aude, Dumnezeu cunoaște, Dumnezeu coboară.

De ce să-l iubesc pe Dumnezeu, ma vei întreba in aceasta zi? Care ar fi motivul pentru care ar trebui să-l iubesc pe Dumnezeu?

Prieten drag care ești prezent în seara asta.
-Dumnezeu a văzut necazul prin care treci,
-Dumnezeu știe toate luptele din sufletul tău
-Dumnezeu a văzut că de-atatea ori ai încercat să te lași de-un anumit păcat din viața ta.
-Dumnezeu vede buna ta intenție și ba mai mult decât atât, el a auzit rugăciunile pe care le-ai rostit de multe ori în ascuns.

Atunci când ai spus, nu știe nimeni problema cu care mă confrunt, a fost cineva care a auzit și acesta este Dumnezeu.

Există cineva care ți se adresează in mod direct in această seară și îți spune, Te cunosc!
- Te cunosc mai bine decât te cunoști tu
- Te cunosc mai bine decât te cunosc părinții tăi
- Te cunosc în modul cel mai intim.
- Știu toate slăbiciunile tale.
- Știu toate motivele tale de bucurie
- Știu și tristețile tale

Și in astă seară ți se adresează și îți spune, e vremea să cobor în viața ta.

De ce să-l iubesc pe Dumnezeu?
- Pentru că de-atatea ori Dumnezeu a coborât în viața ta.

De câte ori Dumnezeu nu a coborât in ultima clipa când oamenii nu mai puteau face nimic?
De câte ori nu a coborât Dumnezeu in salonul de spital?
De câte ori nu a coborât Dumnezeu cu tine in mașină?
De câte ori nu a coborât Dumnezeu la tine la școală?

Poate in seara asta nu mai erai pe picioare, Dar pentru că Dumnezeu a văzut, Dar pentru ca Dumnezeu a auzit, Dar pentru ca Dumnezeu a cunoscut și a coborât, in aceasta seară ar trebui să înțelegi un singur lucru, că bunătatea lui Dumnezeu te îndeamnă la un singur lucru, la pocăință.

Vreau să vă spun ceva in seara aceasta, nu există mântuire fără pocăință. Nu există să simți această prezența dulce a Duhului Sfânt fără pocăință. De aceea mă rog in această seară Dumnezeu să ne cerceteze și să se atingă începând de la tineri până la vârstnici.

Cine ești tu Doamne?
Știți că biblia răspunde acestei întrebări?
Tot vechiul Testament ne vorbește despre asta.
E întrebarea pe care am avut-o și eu, poate și tu.
Și dacă vă uitați in vechiul Testament, din Geneza și până in Maleahi cuvântul lui Dumnezeu răspunde la întrebarea asta.

In geneza 3:15 el este sămânța care zdrobește capul șarpelui cel vechi.

Aud pe foarte mulți astăzi spunând ca le este frică de vrăjitorii.
Aș vrea să spun ceva. Diavolul nu are nici o putere.
A-ți întrebat cine este Isus. In geneza Isus este sămânța femeii care zdrobește capul șarpelui celui vechi care este Diavolului.
Isus înainte să se înalțe la cer a zis in matei 28, "Toată puterea mi-a fost dată in cer și pe pământ".

Și aș vrea să fiți foarte atenți, câtă vreme Isus Hristos e domn și mântuitor al vieții tale, nu există vrajitorie care să aiba putere asupra casei tale..
Și nu știu de ce dar in România trăiesc o grămadă de oameni care au o mulțime de superstiții. Domne să cumva să-mi treacă vreo pisică neagră prin fața mea că nu știu ce mi se întâmplă..
Dar vă spun ceva, toate acestea sunt cuvinte goale in fața celui care are toată puterea.
Când Isus stătea pe cruce biruia toate forțele întunericului, Când Isus a ieșit din mormânt și piatra a fost proiectată de pe mormânt de puterea învierii lui Isus.

El are putere, Nu vrăjitorii din sat.
El are putere, nu tot felul de superstiții.
El are putere, asupra vieții tale și asupra familiei tale. De aceea te indemn in această seară, fie că ești bărbat sau femeie nu trăi in frică de satana, trăiește in frica de Dumnezeu.

Dacă merită cineva lăudat, el merită in seara asta.
Daca merită cineva aplaudat, el merită.


Admin
Admin

Mesaje : 43
Data de înscriere : 14/06/2017

https://predici.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum