Predici Penticostale
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Păcatul nu se mulțumește!

In jos

Păcatul nu se mulțumește!  Empty Păcatul nu se mulțumește!

Mesaj Scris de Admin Lun Iul 05, 2021 11:35 am

Pacatul nu se mulțumește să-ți ia pacea din familie.
Pacatul nu se mulțumește să-ți ia bucuria mântuirii.
Păcatul nu se mulțumește să-ți distrugă plămânii.
Păcatul nu se mulțumește sa bage râcă între tine si fratele tău.

Atât de sete mare are păcatul încât precum un bulgare de zăpadă merge și se face din ce in ce tot mai mare până îți va lua într-o zi viața.

Doamne dă-ne putere sa ne ferim de păcat.

Ispita in sine nu reprezintă păcat.

Ispita dragii mei, vine la noi, și răspunsul nostru pozitiv la ispită, ăla-i păcat.

Dar astăzi vreau să avem un răspuns negativ la ispită.

Pentru că Isus Hristos a fost singurul care a reușit să trăiască o viață plină de ispite și fără nici un păcat.

Și pentru ca știe ce înseamnă Ispita mijlocește pentru noi care din când în când mai cădem, dar una e să cazi la o ispită și alta e să-ți placă să trăiești in păcat in fiecare zi, și abia aștepți să vină Ispita.

Foarte mulți oameni se plâng că nu pot birui ispita, dar ei tot mereu recurg la lucrurile alea unde au probleme și știu că au probleme, dar in loc să ocolească locul ăla, se apropie mai mult.

Am auzit o întâmplare despre un om care era la dietă ca să slăbească. Și nu e un lucru rău, numai să nu-l confundam cu postul. Postul e una, dieta e alta.
Ca unii postesc ca să slăbească.
Și acestui om doctorul i-a spus daca vrei să slăbești trebuie să nu mănânci dulce câteva luni de zile. Si acest om a mers până in oraș.. și-a amintit că prin locul unde era el era o cofetărie cu prăjituri. Și el a zis, Doamne eu sunt la dietă, eu nu vreau să mănânc ceva dulce la dietă.
Dar a zis.. Doamne eu pun un semn, când trec prin fața cofetăriei.. Dacă locul acela din fața cofetăriei e liber și pot parca mașina înseamnă că e de la tine și intru să iau prăjituri.

Știți ce a spus omul ăsta când a fost întrebat de către doctor, daca a mâncat.

Ai mâncat, am mâncat. Dar cum ai făcut,
Păi a opta oară când m-am învârtit am găsit loc liber.

Sunt oameni care se plâng și spun frate am căzut, frate nu pot scăpa.
Dar toată ziua e la locul unde se cade.
Toată ziua e acolo.
Dacă știi că undeva este un colț păcătos, du-te in centru nu te du la colț.


Admin
Admin

Mesaje : 43
Data de înscriere : 14/06/2017

https://predici.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum