Predici Penticostale
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dacă vrei să il găsești pe Isus? Unde il cauți?

In jos

Dacă vrei să il găsești pe Isus? Unde il cauți?  Empty Dacă vrei să il găsești pe Isus? Unde il cauți?

Mesaj Scris de Admin Lun Iul 05, 2021 11:47 am

Daca vrei să-l găsești pe Isus, ști unde o să-l găsești? Daca il cauți pe genunchi..

Daca stai 2 ore pe Facebook in fiecare zi și nu te rogi nici 5 minute n-ai cum să-l găsești pe Isus.

Daca stai in fața televizorului toată ziua, daca stai la filme toată ziua.. n-ai cum să-l găsești pe Isus..

Dacă sâmbăta seara ești in club și duminica dimineața ești in adunare n-ai cum să-l găsești pe Isus..

Nu știu dacă mă auziți toți, nu știu dacă sunteți atenți toți..

Zacheu l-a cautat pe Isus știți unde?
- Pe acolo pe unde știa că o să treacă

Dacă vrei să-l găsești pe Isus, caută-l pe Isus acolo unde este. Acolo il găsești pe Isus.

N-o să-l găsiți niciodată pe Isus stând in fața televizorului, sau toata noaptea prin cluburi ..

Știți de ce unii dintre voi vă rugați și vi se pare ca Dumnezeu nu răspunde?
Știți de ce unii dintre voi de cate ori citiți din biblie vă apucă așa o stare de somnolență și plictiseală?
Știți de ce de cate ori veniți la adunare va apucă starea aceea de somn, dar acasă stati 4 ore la televizor si 3 in fața internetului fără să vă apuce somnul, știți de ce? .. Pentru că nu il căutați pe Isus acolo unde este.

Isus este in adunare, pentru ca el a promis că acolo unde sunt 2 sau 3 este și el prezent. Chiar dacă unii dintre voi încă nu a-ți simțit nimic, Isus este aici. Nu pentru că suntem noi buni, ci pentru că el a promis ca acolo un D ae se strâng doi sau trei in numele lui el va fi prezent.

Motivul pentru care mulți oameni il caută pe Isus si nu îl găsește, este aceala că il caută într-un loc greșit.

Caută-l pe Dumnezeu pe genunchi, caută-l in cuvânt, caută-l in adunare..

Luca 19:8 "Dar Zacheu a stat înaintea Domnului şi I-a zis: „Iată, Doamne, jumătate din avuţia mea o dau săracilor şi, dacă am năpăstuit* pe cineva cu ceva, îi dau înapoi** împătrit.”

Știți ce iubea zacheu cel mai mult?- Banii


Admin
Admin

Mesaje : 43
Data de înscriere : 14/06/2017

https://predici.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum