Predici Penticostale
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Judecă-te singur!

In jos

Judecă-te singur!  Empty Judecă-te singur!

Mesaj Scris de Admin Lun Iul 05, 2021 11:46 am

A venit vremea ca generația aceasta sa se trezească in sfârșit din somn.
E vremea să ne trezim in sfârșit din somn, și să-i spunem lui Dumnezeu, Doamne e vremea sa lucrezi in viața noastră.

Aș vrea ca în clipa aceasta slava lui Dumnezeu să coboare in inimile voastre, și toți cei prezenți aici să simtă că închinarea noastră este despre el.

Cu durere o spun, România s-a îndepărtat prea mult de Dumnezeu și închinarea noastră nu mai este demult despre Dumnezeu, ci de multe ori o inchinare lumeasca și amestecată. De aceea in seara aceasta cu umilință as vrea sa venim înaintea lui Dumnezeu și să spui Doamne vreau să te văd pe tine in viața mea..

Și daca viața ta e călăuzita de lăcomie și de dimineața până seara nu faci decât sa alergi, și dacă viața ta la nivelul minții tale e robită de imoralitate și toate trairile tale te duc într-o singură direcție, in seara aceasta înainte să fi judecat de acest Dumnezeu sfânt, judecă-te singur, și cu lacrimi vino inaintea lui și spune Doamne Iartă-mă ca nu am slujit cum trebuia să slujesc, Iartă-mă ca nu am vorbit cum trebuia să vorbesc, Iartă-mă ca n-am trăit cum trebuia să trăiesc și Iartă-mă ca nu m-am închinat cum trebuia să mă închin, nu m-am rugat cum trebuia să mă rog. Doamne iarta-ne in seara aceasta!

Vreau să vă întreb ceva. Daca astăzi va judecați singuri, câți dintre noi am fi in stare in seara asta să ne ridicăm in picioare și să spunem, "m-am judecat singur, m-am găsit vinovat", câți dintre noi in această seară ar putea să spună "sunt gata să mă întâlnesc cu Dumnezeu"
Amos spune pregătește-te să te întâlnești cu Dumnezeul tău .

El este Dumnezeul care a întocmit munții, care a făcut vântul. E Dumnezeul care cunoaște chiar și gândurile tale, e Dumnezeul care poate transforma inima ta.
Dar înainte ca să poți sta înaintea instanței lui judeca-te singur ca in momentul de judecată să nu fi judecat.

Aș vrea să va întreb câți dintre voi in seara asta a-ți putea ridica mana prin credință să spuneți, Doamne sunt pregătit să stau la instanța ta, pentru ca mai întâi am trecut pe la instanța mea, sunt pregătit sa fiu judecat de tine pentru ca mai întâi m-am judecat singur..




Admin
Admin

Mesaje : 43
Data de înscriere : 14/06/2017

https://predici.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum