Predici Penticostale
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce fel de lucruri strangi?

In jos

Ce fel de lucruri strangi?  Empty Ce fel de lucruri strangi?

Mesaj Scris de Admin Lun Iul 05, 2021 11:42 am

Din el prin el și pentru el sunt toate lucrurile, și dacă suntem în această seară aici, suntem datorita lui.

Aș vrea să deschideți mai întâi inima și sufletul la cuvântul lui Dumnezeu și dacă aveți biblia împreună cu dvs, să deschideți împreună cu mine. Matei 16:26 Şi ce ar folosi unui om să câştige toată lumea, dacă şi-ar pierde sufletul? Sau ce ar da un om în schimb pentru sufletul său?

Dragii mei am ajuns la concluzia că strângem in viață ce n-ar trebui să strângem. Adunăm lucruri care nu o să ne fie de niciun folos in ziua înmormântări..

Voi a-ți văzut vreun om care să stea pe patul de moarte și să zică imi pare rău că am avut samsung și n-am avut iphone. Dacă aveam iphone era mai fain.

A-ți văzut oameni care sa zica.. Ma imi pare rău ca nu mi-am pus gresia aia de 300 euro mi-am pus-o pe-aia de 100.

As vrea să fiți foarte atenți in seara aceasta, că multe din lucrurile pe care punem preț și puneți preț, o sa fie de valoarea 0 in ziua înmormântări.

Știți ce va conta in ziua aceea?
In ziua aceea va conta daca ai strâns lucruri
care cu adevărat însemnau ceva, care cu adevărat aveau valoare..

Este careva care poate sa spuna ca există vreun păcat care aduce bucurie?




Admin
Admin

Mesaje : 43
Data de înscriere : 14/06/2017

https://predici.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum