Predici Penticostale
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Curajul de a fi diferit

In jos

Curajul de a fi diferit  Empty Curajul de a fi diferit

Mesaj Scris de Admin Lun Iul 05, 2021 11:39 am

Mulțumim lui Dumnezeu că într-o perioadă ca asta, unde Europa este aproape închisă din punct de vedere al bisericilor, noi mai avem harul să strângem untdelemnul in vas.
Și vreau să vă spun ca nu-i departe vremea când vom trăi doar cu ce am strâns.

Cea mai grea pildă poate din Noul Testament este pilda aceea când cinci fecioare neînțelepte bat la o ușă închisă.
Bat la o ușă închisă pentru că atunci când puteau să strângă nu au strâns. Si au spus in momentul acela critic către celelalte, dați-ne din untdelemnul vostru..
Vreau să va spun ca Fratele X nu poate să-mi dea Psalmi pe care i-a învățat el mie.
Tu nu poți să-mi dai rugaciunea ta mie.
Spunea o cantare rugăciunea mamei mele nu este deajuns, eu trebuie să mă rog.

Este o perioada când putem strânge, este o perioadă când putem aduna in vasul nostru.
Dacă ne uităm in jurul nostru la tot ce se întâmplă, sunt șanse foarte mari să fim ultima generație.

Nu știu daca v-a mișcat ceva până acum, poate te-ai gândit la telefon, la sarmale, sau la orice altceva și poate ai spus lasă ca trece si programul ăsta..

Vreau să vă spun astăzi ca s-ar putea să fim ultima generație.
Ma rog astăzi ca Dumnezeu să ne mai vorbească, și in vasul inimii noastre să strângem untdelemn.
Si in vremea aceea când va fi întuneric total și beznă, și oamenii sa nu mai știe ce sa aleagă, tu să ai o direcție, tu să știi unde mergi.

Vremurile pe care le trăim noi sunt vremuri foarte grele..
Vremurile pe care le trăim sunt vremuri tulburi, nu știu dacă va dați seama de vremurile pe care le trăim.

In anul 2014 într-o grădinița din Florida, o fetiță de 5 ani a inchis ochii si si-a plecat capul în jos ca să spună o rugăciune înainte de masă, in câteva momente un supraveghetor a venit la ea și i-a spus că e greșit să te rogi la grădiniță și să nu mai facă asta vreodată.

In anul 2013 in Tennasi la o școală primară, profesoara le-a cerut copiilor să scrie un eseu despre eroii lor. O fetiță pe numele Erwin a decis să scrie despre Dumnezeu. Ea a scris.. Dumnezeu este eroul meu, il iubesc pe el si pe Isus care a venit pe pamant. El va fi mereu persoana numărul unu pe care il voi privi aca exemplu.
Când a primit eseul, profesoara i-a spus fetei ca ii este interzis sa folosească numele lui Dumnezeu ca și erou și că va trebui sa scrie eseul din nou.
Și nu doar atât, și sa duca eseul cu numele lui Dumnezeu acasă ca nu cumva să rămână la școală întrucât n-are ce căuta numele lui Dumnezeu la școală și in școală.

Astea sunt vremurile in care trăim.

Dar vreau să va spun ca nu o sa mai mearga cu zona gri a vieții tale. N-o sa mai meargă sa spui.. auzi eu sunt creștin așa, de Paște și de Crăciun.

Va trebui ca in anii care vin sa înțelegi că se va da un război foarte puternic pentru sufletul tău și pentru mântuirea ta.

Și v-a trebui de astăzi din seara aceasta să decizi dacă vrei sa te pregătești și să ai curaj pentru vremurile acelea, sau sa spui ma duc unde merg toți..

Nu te mira ca-ți merge ceva rău in viață, miră-te ca ți-a mai dat Dumnezeu o zi, miră-te ca inca respiri.

Dacă îți bate inima nu e pentru că ai inimă bună, ci pentru că Dumnezeu a zis mai bate o data. Si noi meritam?? Nu meritam.

Fiecare secundă in care trăiești, în care exiști, este o minune a lui Dumnezeu pentru viața ta.

Admin
Admin

Mesaje : 43
Data de înscriere : 14/06/2017

https://predici.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum