Predici Penticostale
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce fel de hotărâri iei?

In jos

Ce fel de hotărâri iei?  Empty Ce fel de hotărâri iei?

Mesaj Scris de Admin Lun Mai 31, 2021 5:00 pm

Imi doresc in această seară ca toată atenția dvs sa fie îndreptată asupra cuvântului lui Dumnezeu.
Pentru ca eu cred că ai venit cu un scop in seara aceasta, și nu există vreun alt scop decât de-a asculta cuvantul lui Dumnezeu si de-al împlini.
Vreau sa va întreb ceva. Daca nu cunoști cuvantul ai cum sa-l împlinești?
Am sa fac un exercițiu imaginar.
Gândiți-vă ca într-o zi vă oprește polițistul și vă dă amendă, te consideri nedreptățit.. Si spui că tu nu ai greșit cu nimic, dar nu cunoști legea.
Gândiți-vă că si în cele spirituale este la fel.
Poți să citești biblia după ce iei amendă sau poți să citești biblia înainte.. ca să nu iei amendă.
Mulți citesc biblia când ajung în spitale, dar nu-i mai frumos să o citești înainte să ajungi in spital?
Ce vreau să vă spun, este că dacă nu-ți faci tu timp, îți face Dumnezeu timp.
Și când îți face Dumnezeu timp doare.
Slujitorii nu văd tot timpul ce hotărâri luați. Pastorul nu vede tot timpul ce hotărâre iei. Dar daca tu iei o hotărâre bună azi, Dumnezeu îți face trecere mâine. Și vreau să conștientizăm că nu este invers.
Mulți zic Doamne mai întâi fa-mi trecere și apoi o să iau hotărâri. Dumnezeu nu face asta.
Dumnezeu îți spune mai întâi i-a hotărâri, mai întâi ai grijă ce faci. Amintiți-vă de Daniel, ajuns in fața împăratului. Împăratul i-a pus in față multă mâncare. Vreau sa fiți foarte atenți. Daniel nu a stat mult pe gânduri. Putea să spună împărate gust dar dacă nu imi place o iau hotărâri. Daniel nu a făcut asta. Mulți zic mai întâi iau țigarea, alcool-ul și apoi daca nu imi place o sa iau hotărâri. Daniel a fost hotărât să decidă. Pentru că decizia de astazi îți influențează hotărârea de mâine.
Uitați-vă la sportivii care fac performanță, nu au voie să mănânce orice. Poate ca ai mâncat lucruri pe care nu trebuia sa le mananci, poate ca ai văzut lucruri pe care nu trebuia să le vezi. Poate că de multe ori ai facut astfel de compromisuri.
In aceasta dimineață.. tu tânărule care ești aici, voi toți care sunteți prezenți aici.. care este scopul venirii tale aici? Ce scop ai in viața aceasta?


Admin
Admin

Mesaje : 43
Data de înscriere : 14/06/2017

https://predici.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum